ŠAMPANJEC ZA PRAVOSLAVNI BOŽIČ?!

Ukrajinec je prevažal 1760 steklenic penečega se vina brez ustreznih dokumentov...
Lendava – Slovenski cariniki so očitno nekomu na vzhodu Evrope močno „pokvarili“ pravoslavnega božiča (7.1.) ali pa morebiti prihajajočega se pravoslavnega novega leta (14.1.), saj so prestregli veliko količino šampanjca. Ukrajinski voznik je namreč v kombiju prevažal kar 1760 steklenic penečega vina, za katerega ni imel ustreznih dokumentov. Murskosoboški cariniki so vino zasegli in uvedli prekrškovni postopek.
„Cariniki Mobilnega oddelka Murska Sobota so v petek, 3. januarja 2014 opravljali carinsko in trošarinsko kontrolo na avtocestnem postajališču Pince v smeri proti Madžarski. Ustavili so kombinirano vozilo znamke Citroen Jumper s češko registracijo. Pri pregledu so našli večjo količino penečega vina, ki ga je ukrajinski voznik prevažal iz Italije na Madžarsko. Ker za prevoz 1.760 steklenic (220 kartonov) penečega vina znamke Asti Martini ni imel ustreznih trošarinskih dokumentov, so cariniki peneče vino zasegli, zoper voznika pa uvedli postopek o prekršku“, je sporočila Sabina Langus Boc, predstavnica za odnose z javnostmi Carinske uprave Republike Slovenije.
Za tovrstni prekršek je sicer, poleg tega, da je pošiljka zasežena, predvidena še manjša denarna kazen. Mimogrede pa hudo kazen ne bo dočakal niti njegov rojak, češki rojak, ki je sredi decembra lani proti Madžarski, namesto vpisanega mleka, peljal kar 26.000 litrov vina. Slednje naj bi CURS v kratkem prodal enemu izmed večjih vinogradnikov na severovzhodu države.