ERVIN IN PATRIK DO TRETJEGA MESTA

Odličen dosežek mladih Slovencev...
Budimpešta – V madžarski prestolnici Budimpešti je potekal dvodnevni, zanimiv in zelo močan namiznoteniški turnir na katerem je sodelovalo 25 ekip iz 5 držav (Madžarska , Nemčija, Romunija, Slovaška in Slovenija). Na samem turnirju, kjer se je igralo samo v ekipni konkurenci, so lahko nastopili samo fantje stari 13 let in mlajši. Da je šlo za močen turnir potrjuje tudi dejstvo, da so na njem sodelovali vsi najboljši klubi iz Madžarske, posebnega priznanja pa je bil deležen NTK Kema Puconci, ki je kot najboljši v Sloveniji v tej starostni kategoriji, dobil posebno povabilo in pokrite vse stroške bivanja in hrane. Enako so organizatorji povabili tudi , kot tudi najboljše klube iz Romunije Slovaške, kot tudi pokrajinsko reprezentanc nemškega Niedersachen. Tako so bile iz štirih držav praktično zastopane njihove reprezentance.
„Naš klub je odlično izkoristil povabilo, saj je naša ekipa nepričakovano osvojila izvrstno 3. mesto. Nastopala sta Ervin Železen, ki je bil lansko sezono najboljši mlajši kadet v Sloveniji, in Patrik Sukič, ki je bil drugi najboljši kadet ter najboljši najmlajši kadet v Sloveniji, ki dosega izvrstne rezultate že tudi v mednarodni konkurenci“, pravi trener mladih Prekmurcev ter mlajših slovenskih selekcij Mirko Unger.
Patrik in Ervin sta po vrsti premagovala nasprotnike, saj sta v predtekmovanju najprej premagala madžarski ekipi Volana s 4:0 in Szombathely s 3:1. Nato sta v osmini finala premagala nemško pokrajinsko reprezentanco Niedersachen s 4:0, v četrfinalu Romunijo II s 4:0, v polfinalu pa tesno izgubila z najboljšo madžarsko ekipo KSI iz Budimpešte za katero igra dobitnik srebrne medalje z Evropskega prvenstva za mlajše kadete odlični Tamaš Lakatoš, s 3:1. Nato je Kema v borbi za tretje mesto še premagala drugo najboljšo ekipo na Madžarskem BVSC iz Budimpešte s 4:0. „Ervin Železen je bil tudi z 11 zmagami in le enim porazom (Lakatoš) drugi najboljši igralec turnirja, prav tako pa je bil odličen mladi Patrik Sukič z 10 zmagami in 2 porazoma. S tem rezultatom sta pokazala še enkrat svoj izreden potencial za prihodnost in upati je le, da z dodatnim vlaganjem v njun razvoj tako s strani kluba kot tudi namiznoteniške zveze lahko računamo na nova mlada igralca, ki bi lahko šla po poti Matica Slodeja, Jana Žibrata ali celo Bojana Tokiča“, je še dejal mladi trener Mirko Unger, ki so tudi sam zasluži same pohvale, saj NTK Kema Puconci že vrsto let dokazuje, da odlično dela z mladimi igralci. Njegovi dosežki so že vidni tako v Sloveniji, kot tudi čedalje bolj pogosto tudi zunaj naših meja.
Posebna zanimivost turnirja je gotovo tudi v dejstvu, da je pokale in medalje podelil legenda namiznega tenisa na Madžarskem, nekdanji štirikratni svetovni prvak Ištvan Jonyer, kar bo mladih igralcem gotovo trajno ostalo v spominu.