Katastrofalen prvi in odličen drugi polčas

Arcont Radgona - Drava Ptuj 21:29 (10:19).

Na pustno soboto je v Gornji Radgoni gostovala ptujska Drava, ki tudi po deseti tekmi v sezoni ostaja neporažena in z maksimalnim izkupičkom vodi na lestvici. Gostujoča ekipa, ki jo sestavljajo večinoma igralci vzgojeni v Celju in Velenju, vodi pa jo nekdanji odlični slovenski reprezentant Uroš Šerbec, je v prvem polčasu prikazala hitro in kombinatorno igro s katero si je že po nekaj minutah priigrala občutno prednost. Tako je konec 1. polčasa bilo 10:19. Domačini, ki imajo kar nekaj težav s poškodbami, so se prebudili šele v drugem polčasu. Takrat so zaigrali boljše v obrambi in prisilili goste v kar nekaj tehničnih napak. Čeprav zaostanka bistveno niso uspeli znižati, so Radgončani drugi polčas dobili z 11:10.

Gornja Radgona,10.02.2024, 100 gledalcev, sodnika Robin Markun in Robert Mavec.

Arcont Radgona: Nino Perša (3 obrambe), Prosenjak (7 obramb); F. Šijanec 1, Breznik 1, Čuš, Niko Perša 5 (2), Plohl 5 (1), B. Šijanec B. 7 (4), Podlunšek, G. Šijanec 1, Maier, Šerbinek, Kocan 1. Trener: Blaž Bratkovič.

Drava Pruj: Češek (1 obramba), Škorc (6 obramb); Škrobot 8 (3), Kuzma 2, Golež 3, Bezjak, Maroh 9, Žuran 2, Kocijančič 1, Šestanj-Plohl, Šalamun, Bezjak 2, Stropnik 2. Trener: Uroš Šerbec.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 7 (7), Drava Ptuj 4 (3). Izključitve: Arcont Radgona 4 minute, Drava Ptuj 4 minute.

Prihodnjo soboto, 17. februarja rokometaši Arcont Radgona gostujejo pri Alplesu v Železnikih.