Navdušenje na prekmurskih ravnicah

Kar 533 tekmovalcev in tekmovalk je na desetkilometrski progi premagovalo 23 ovir.
Konec minulega tedna je znova bilo izjemno živahno, veselo in pestro na skrajnjem severovzhodu države. Med številnimi dogodki in prireditvam pa je še posebej odmevno bilo dogajanje na relaciji med Rakičanom in soboško kamešnico. Izziva in adrenalina željni ter vsi, ki si želijo izvirno popestritev športne aktivnosti v dobri družbi, so namreč na omenjeni relaciji, vse to lahko doživeli na 2. prekmurskem oviratlonu. Blatna kopel, tobogan spolzki Janez, elektro šok in plavajoče ovire v jezeru Soboška kamešnica, če izpostavimo nekatere najbolj priljubljene in atraktivne, so v osrčje Prekmurja privabile kar 533 oviratlonk in oviratloncev, kar je bistveno več kot na lanskem podobnem dogodku. Svoje je dodalo še vreme, ki je, kljub septembru, razvajalo s pravimi poletnimi temperaturami. Pika na i nepozabnemu dogajanju je bila podelitev donacije Kriznemu centru za mlade Murska Sobota.

Po lanskoletni premierni prekmurski izvedbi je oviratlon tokrat znova navduševal ob jezeru Soboška kamešnica, ki je že samo po sebi idealno izhodišče za pripravo tovrstne preizkušnje. 23 ovir na 10-kilometrski progi je zagotovo predramilo prav vsa čutila, marsikatera je bila tudi svojevrstna preizkušnja psihične trdnosti, manjkal ni niti test za male sive celice, še zlasti pa so lahko oviratlonci spoznali tisti delček sebe, ki izkazuje prijateljstvo, solidarnost in pripravljenost pomagati. “Ovire, ki so sicer zasnovane na osnovi treninga specialnih enot, so narejene na način, da spodbujamo timski duh in sodelovanje, saj jih je na takšen način veliko lažje premagati, kot če se jih lotimo sami. Tudi zato se oviratlonci pri večini nepopisno zabavajo in udeležbo na naši preizkušnji jemljejo kot zabaven način druženja. Seveda pa je namen oviratlona tudi ta, da na ovirah preizkusimo meje svojih lastnih fizičnih in psihičnih sposobnosti. Mnogi ravno na oviratlonu spoznajo, da zmorejo veliko več, kot so kdaj koli verjeli, zato je oviratlon izjemno dober način za krepitev samozavesti in zavedanja, da tudi sicer v življenju zmoremo premagati izzive, ki nam pridejo na pot. Zlasti, če imamo ob sebi koga, ki nam pomaga,” je izpostavil Luka Ravnič, predsednik Športnega društva Oviratlon in eden od idejnih vodij oviratlona, ki ga je društvo prvič organiziralo leta 2012 na Pokljuki. “Prepričan sem, da člani ekipe, ki skupaj premagajo vse ovire in z roko v roki pritečejo skozi cilj, ugotovijo, da imajo drug v drugem prijatelja, ki jim bo v življenju pomagali premagovati še nešteto izzivov, hkrati pa se skupaj veseliti tudi lepih in nepozabnih trenutkov”, je še prepričan Ravnič.

S takšnim konceptom športnega udejstvovanja, ki daje velik poudarek medsebojni pomoči in solidarnosti, želi ekipa Oviratlon spomniti, da tudi sicer v življenju največ štejejo vrednote, kot so sodelovanje, nesebična pomoč, prijateljstvo in skupinski duh, saj je na ta način premagovanje vsakodnevnih izzivov veliko lažje. Tudi zato so en evro od vsake plačane prijavnine podarili Kriznemu centru za mlade Murska Sobota, ki bo zbrana sredstva namenil za nakup opreme v fantovski in dekliški spalnici. Mimogrede pa so oviratlonci že letos pomladi izstemu centru podarili sobno kolo. Anita Drev iz ŠD Oviratlon pa je poudarila, kako pomembno je, da otroke in mladostnike spodbujamo k športni dejavnosti, saj je to ena izmed najboljših naložb v njihovo zdravje in dobro počutje v odraslem življenju. Da je motivacija za športno aktivnost čim večja, je zelo pomembno, da je ta tudi zabavna. In kot je oviratlon, ob tem, da gre za preizkusih fizičnih in psihičnih sposobnosti vsakega udeleženca, tudi zabaven in atraktiven način druženja, si oviratlonci želijo, da bi se ob vadbi na sobnem kolesu tudi otroci v centru predvsem sprostili in kakovostno preživljali prosti čas...