MLADI GLASBENIKI POKAZALI KAJ SO SE NAUČILI

V dvorani Kulturnega doma Gornja Radgona je potekal tradicionalni zaključni nastop učencev Zasebne glasbene šole (ZGŠ) Maestro. In čeprav gre za mlado izobraževalno ustanovo so se vsi prisotni lahko prepričali, da se na ...
Na zaključnem koncertu ZGŠ Maestro, od predšolskih otrok do vrhunskih umetnikov V dvorani Kulturnega doma Gornja Radgona je potekal tradicionalni zaključni nastop učencev Zasebne glasbene šole (ZGŠ) Maestro. In čeprav gre za mlado izobraževalno ustanovo so se vsi prisotni lahko prepričali, da se na šoli dela odlično, saj so vsi nastopajoči, med njimi so bili glasbeniki vseh starosti, od predšolskih otrok do vrhunskih umetnikov, potrdili da gredo na počitnice z odličnim znanjem. Enako je navdušila tudi mlada moderatorka Nika Škof, ki je med drugim povedala, kako je na zaključnem koncertu ZGŠ Maestro moč slišati napredovanje mladih glasbenikov skozi ravno kar iztekajoče se šolsko leto. Imela je prav, kajti nastopajoči so pokazali, kaj se da naučiti, priučiti in osvojiti skozi leto vestnega delovanja, ob strokovnem delu učiteljev in mentorjev.
In da so v ZGŠ Maestro v šolskem letu 2010/11 bila uspešna je v pozdravnem nagovoru potrdila tudi ravnateljica Melita Vulc. Med drugim je dejala, da šola ni stara, saj zaključuje komaj tretje šolsko leto svojega delovanja. „Nismo veliki – samo 96 učencev in 15 zaposlenih nas je. Odlikuje pa nas predvsem kvaliteta, profesionalnost, delavnost, odkritost, strpnost, tolerantnost predvsem pa skromnost. Vsi pedagoški delavci imajo končano akademijo, nekateri med njimi tudi specializacijo ali magisterij na univerzah na Dunaju, Grazu in v Ameriki. Učencem na prijazen in primeren način predstavljajo glasbo in poleg 26 opravljenih nastopov izstopata dva v tem šolskem letu dosežena rezultata. Violinistka Lina Plohl se je udeležila festivala Jaz imam pa goslice v Murski Soboti, kjer je dosegla zlato priznanje. Njena mentorica je profesorica Barbara Danko. Še posebej pa smo ponosni na Zalo Tirš, ki je prva učenka naše šole, ki stopa na profesionalno pot in bo nadaljevala študij flavte na Konservatoriju za glasbo in balet v Mariboru. Njena mentorica je profesorica Violeta Ozvatič. Kot se je izkazalo bo po njeni poti verjetno odšlo še kar lepo število bodočih glasbenikov“, je med drugim dejala Vulčeva.
V iztekajočem šolskem letu se je večina pouka izvajalo na matični šoli v Gornji Radgoni. Na željo in v pomoč staršem pa so izvajali pouk tudi v občinah Apače in Radenci, ta način realizacije pouka bodo izvajali tudi v bodoče. Poleg rednega dela in nastopov so organizirali in izvedli celodnevno glasbeno delavnico Muziciramo s klarinetom. „Oblikovali smo priložnostni orkester, ki se je predstavil na dveh koncertih. Učence s tem uvajamo v skupno igro in hkrati vzgajamo bodoče godbenike. Nekateri člani tega priložnostnega pihalnega orkestra so že aktivni člani Pihalnega orkestra Radgona, mlajši člani pa se pridno razvijajo in jim sledijo. V novo šolsko leto stopamo z novimi in starimi učenci, katerih starši cenijo naše kvalitetno delo in vse pozitivne vrline, ter cenijo upoštevanje in uresničitev njihovih želja izvajati pouk v domačem kraju. Hvaležni smo tistim staršem učencev, ki svoje znanje na instrumentih delijo s svojimi otroci in se predstavljajo na že tradicionalnih koncertih družinskih zasedb. V letošnjem letu se je predstavilo 23 takšnih družin na enem smostojnem koncertu, na enem dobrodelnem koncertu v OŠ Gornja Radgona in na dveh nastopih v Domu starejših občanov v Gornji Radgoni in Radencih“, je dejala ravnateljica Melita Vulc, ki je omenila tudi odlično sodelovanje z različnimi zavodi in zasebnimi šolami, ob tem so aktivno začeli sodelovati z Glasbeno šolo mesta Bad Radkersburg, s katero so organizirali dva skupna koncerta učiteljev. To sodelovanje bodo nadaljevali v naslednjem šolskem letu s skupnimi nastopi učencev.
Na tokratnem koncertu se je s šestnajstimi točkami, posamično ali skupinsko, na različnih inštrumentih, s skladbami znanih svetovnih in domačih skladateljev, predstavilo več kot 20 (Vita Senčar, Nina Korošak, Luša Maučec, Jure Šadl, Lina Plohl, Andrej Karba, Tami Vreča, Tjaša Jelen, Urška Subašič, Jaka Ajlec, Urban Pfeiler, Tanja Benko, Urban Vulc ter Komorna skupina kljunastih flavr, Komorna skupina violin in Komorna skupina Flavt) otrok, pod klavirsko spremljavo profesoric Tadeje Vulc in Lidije Maletič. Mentorji omenjenih otrok pa so: Barbara danko, prof. Biserka Petkovič, prof., Matjaž Klemenc, prof., Lidija Maletič, prof., Melita Vulc, prof., Špela kržan, mag. art., Violeta Ozvatič, prof., Lovro Turin, Denis Dimitrić, prof. in Dejan Raj.