Cerkev sv. Benedikta dobila novo fasado

Obnovljeno zunanjost benediške cerkve je blagoslovil upokojeni škof msgr. mag. Metod Pirih.
Prav na dan, ko župnija Sv. Benedikta praznuje svojega zavetnika sv. Benedikta in občina Benedikt svoj občinski praznik, je pri Benediktu v Slovenskih Goricah potekalo veliko cerkveno slavje. V navzočnosti številnih duhovnikov in vernikov, je upokojeni koprski škof msgr., mag. Metod Pirih, poleg darovane žeganjske maše, blagoslovil obnovljeno fasado cerkve sv. Benedikta. Cerkev so s špalirjem obkolili člani različnih domačih društev: gasilcev, lovcev, kulturnih društev, in drugih, ki delujejo v občini Benedikt, ter tako popestrili obred blagoslova. Po končanem blagoslovu je v velikem šotoru, bila darovana še pozna žegnajska maša, ki jo je ob domačem župniku Marjanu Roli, upokojenemu župniku in zlatomašniku župnije Benedikt Ivanu Zajnkoviču in profesorju dr. Antonu Ožingerju, daroval prav škof msgr. Metod Pirih.

Škofa je pred pričetkom maše pozdravil župnik Marjan Rola, ki dejal, da se je z njim podrobneje spoznal, ko je bil v Malem semenišču v Vipavi. Ob tem je predstavil potek obnove fasade in se zahvalil vsem, ki so prispevali sredstva za obnovo, cerkve katere temelji domnevno segajo v leto 853. To priča napis nad glavnim vhodom v cerkev, ki je bila v zadnjih letih deležna številnih prenov. Kot največja je bila ureditev talnega ogrevanja, novih tlakov, ter kurilnice na lesne pilete. V cerkev so bile postavljene tudi nove klopi. Ker cerkev ni ravno prostorna, ob posebnih praznikih ob župnišču postavijo velik šotor pod katerim potekajo verske slovesnosti, katerim prisostvuje tisoč in več vernikov.

Škof msgr. Metod Pirih, je ob darovanju maše pripravil pridigo, v kateri je predstavil življenje sv. Benedikta. Kot je dejal je bilo njegovo geslo: Moli in delaj, in je tudi sam z zgledom potrjeval to njegovo geslo. Ob tem je omenil, da se vse bolj opušča molitev Sv. Benedikt pa je molitev, postavil na prvo mesto. Molitve se naučimo že v otroških letih. Pri tem ima največjo vlogo družina, ki ohranja molitev v družini in se je naučimo, ter tudi ohranimo v vsem nadaljnjem življenju, je povedal škof. Kakor je tod navada, so člani župnijskega pastoralnega sveta na oltar prinašali darila, kruh, vino in druga darila, katere je sprejemal škof. Po maši pa so organizatorji in verniki za vse udeležence sv. maše pripravili bogato pogostitev.