MEDICOP PREJEL ZLATI ZNAK KAKOVOSTI

Na 18. konferenci Pomurskega društva za kakovost podeljene so nagrade Pomurske Gospodarske zbornice za inovativnost...
V Murski Soboti je potekala 18. redna letna konferenca Pomurskega društva za kakovost, z naslovom Odličnost in razvoj regije. Na njej so že tradicionalno podelili zlata, srebrna in bronasta priznanja za inovacije, ki jih je enajsto leto zapored izbrala Pomurska Gospodarska zbornica (PGZ), priznanje Pomurskega društva za kakovost - zlati znak za kakovost ter priznanja in nagrade v okviru razpisa Študentsko podjetniškega in inovacijsko raziskovalnega centra ŠPIC. Zlati znak za kakovost je prejela družba Medicop iz Murske Sobote. PGI je z namenom spodbujanja inovativnosti v regiji objavila že enajsti razpis za podelitev priznanj najboljšim inovacijam. Priznanje za najboljše regijske inovacije predstavlja najvišje priznanje inovativnim dosežkom pomurskih podjetij in njenih inovatorjev in s tem promocijo inovativnosti v Pomurju in širše. Na razpis za leto 2011 je v razpisanem roku prispelo osem vlog, ki jih je komisija v sestavi: dr. Majda Bagar Povše, mag. Daniel Copot in Silvijan Čivre (komisija deluje v sklopu Odbora za razvoj, inovacije in konkurenčnost podjetij) v skladu z veljavnim Pravilnikom o podeljevanju priznanj inovacijam pregledala in ocenila ter podelila tri bronasta, tri srebrna in dve zlati priznanji.
Bronasta priznanja za inovacije so prejeli Franjo Karlovčec in Mateja Rovan iz družbe M-Energetika, Dragutin Jurovič iz Varisa ter Darko Magdič iz Arcona. Srebrna priznanja so prejeli samostojni inovator Marko Borko, Aleš Žekš in Matjaž Pavlinjek iz družbe ROTO Pavlinjek, ter Peter Kelemen iz podjetja RC MASPOS. Zlata priznanja pa so prejeli Simona Mohar iz družbe Galex ter Robert Gönc in Boris Denša iz družbe Varis (Inteligentna gotova kopalnica). Slednja sta tudi prejemnika srebrnega priznanja na nacionalnem nivoju. Ob tem sta Pomurcem pripadli še dve nacionalni diplomi. Zlati znak kakovosti je prejela družba Medicop Iz Murske Sobote, „ki že 30 let uspešno posluje v pomurskem prostoru, s svojimi izdelki pa je prisotna po vsem svetu“. Kot je povedal direktor podjetja Aleksander Podlunšek, „znak kakovosti ni le nek papir, ki ga obesiš na steno, temveč veliko, veliko več“, in med drugim izpostavil skrb za okolje in zaposlene.
Nagrade ŠPIC-a pa so prejeli; za naj risbo na temo »Kakšne bodo zgradbe čez sto let?« štiri in pol leta star Lem Forjanič iz enote vrtca Ringa raja, za naj spis na temo »Podnebje leta 2099« je prejel Rok Benko, učenec devetega razreda osnove šole II v Murski Soboti, za naj poslovni načrt pa so priznanje prejele dijaki Ekonomske šole iz Murske Sobote, Denis Štotl, Samanta Gomboc in Karmen Lainšček, in sicer za Poslovni načrt podjetja Amorček. Slovensko združenje za kakovost in odličnost je Pomurskemu društvu za kakovost na letošnji jubilejni 20. letni konferenci podelili Priznanje za dolgoletno uspešno delovanje ter poseben prispevek k razvoju in uresničevanju kakovosti v Pomurju in širše. Po dvanajstih letih se je od predsedovanja društvu poslovila mag. Helena Kosi in funkcijo predala Vesni Laissani.
Sicer pa je na tokratni konferenci v Murski Soboti zbrane nagovorila tudi Alenka Avberšek iz Gospodarske zbornice Slovenije, ki je med drugim poudarila, da so inovacije odgovor na globalne izzive. V današnjem času pa so „štiri pomembne točke vseh strategij“; podnebne spremembe, snovna in energetska učinkovitost ter staranje prebivalstva. Letošnje pomurske inovacije ustrezajo nekaterim omenjenim zahtevam.