SLABA STOTNIJA JIH JE ARCONTU VESTNA VEČ KOT 30 LET
Družba Arcont ne pozablja sodelavcev, ki so zraven v dobrem in slabem...
Potem ko so pred nedavnim izvedli tradicionalne športne igre, katerih se je udeležilo okrog 500 (od približno 700) zaposlenih, so v enem najuspešnejših radgonskih in pomurskih podjetij, Arcontu iz Gornje Radgone, pripravili še eno slovesnost, ki je bila namenjena zlasti dvaindevetdesetim več kot 30 let zaposlenim v podjetju. V okviru letošnje 30-letnice sodelovanja s Containexom (CTX) z Dunaja, se je namreč uprava Arconta odločila, da nameni posebno pozornost in zahvalo sodelavcem, ki so dosegli v ARC 30 ali več skupne delovne dobe in so s tem izkazali neprecenljivo pripadnost podjetju v dobrih kakor tudi slabih časih. Na slavnostnem dogodku, v Hiši penin Frangež v Hercegovščaku pri Gornji Radgoni, so 92 sodelavcem, med katerimi je bil tudi predsednik uprave Arcnota Branko Kurbus, so podelili spominske zahvale in darila, kakovostne ure z odtisom imena prejemnika in namena podelitve.
Že pred svečano podelitvijo daril jubilantom in pred družabnim srečanjem, kjer so za prijetno vzdušje ter odlično kapljico in kulinariko, poleg domačinov iz Hiše penine Frangež, poskrbeli še gostinci iz Restavracije M, smo slišali nekaj podatkov o Arcontu v zadnjih 30 let, torej od leta 1983, ko so se denimo rodili odlični športniki, kot so: Tina Maze, Peter Kauzer, Jani Brajkovič, Kim Clijsters, Justyna Kowalczyk... Istega leta je Železna ledi (Margaret Thatcher) prevzela oblast v VB, po umiku Izraelskih sil je bila končana Libanonska vojna, začela pa se je 26-letna državljanska vojna na Šri Lanki; Ciprski Turki so razglasili Turško republiko Severni Ciper; Začela se je doba mobilne tehnologije v telekomunikacijah, saj je bilo odobreno trženje prvega mobilnega telefona (Motorola); Na trg so prišle tudi prve zgoščenke (CD), Avstrijo pa je obiskal papež Janez Pavel II... in Arcont je začel sodelovati s CTX.
Zgodovina današnjega Arconta seže še nekoliko dlje nazaj, in sicer: 1975-izdelava prve bivalne enote; 1978-nastanek samostojne enote TOZD za proizvodnjo bivalnih enot; 1990-Ustanovitev AR holdinga in petih hčerinskih družb; 1991-stečaj Avtoradgone; 1991-osamosvojitev Slovenije in izguba YU trgov; 1996-lastninjenje, kjer delavci postanejo 40-odstotni lastniki; 2000-CTX postane večinski lastnik; 2000-ustanovitev Arconta IP; rast po količini in kvaliteti; 2004-Arcont IP se preseli v lastno poslovno stavbo; 2007- zgradijo novo moderno lakirnico; 2000-praznujejo 60-letnico obstoja; 2013 – ostajajo podjetje s pozitivno energijo, kjer je pomemben vsak zaposleni, kjer delavcev na zaničujejo, kjer je prisotna popolna pripadnost...
„Prepričani smo, da ni dobro zanemarjati zaposlenih, brez katerih podjetje gotovo ne bi bilo to kar je. In seveda se jim moramo na nek način vsaj malo oddolžiti za njihovo dolgoletno pripadnost...“, poudarja predsednik uprave Arconta Branko Kurbus, ki je bil tudi med prejemniki nagrade in zahvalnice, katero mu je izročil član uprave družbe za tehnične zadeve Anton Merčnik. Kurbus je priznanje prejel za 32 let, šest mesecev in 18 dni dela v podjetju, saj se je zaposlil 1.9.1978. Ostalim jubilantom sta darila in zahvalno listino podelila predsednik uprave družbe Branko Kurbus, in direktor družbe Arcont IP Boris Sovič. Nad 35 let (od 35 let in dva meseca do 40 let, dva meseca in 16 dni) je v Arcontu sicer zaposlenih 32 ljudi, največ: Marjan Irgolič, potem pa: Andrej Fekonja, Miroslav Zamuda, Stanislav Srt, Branko Fridau, Boris Flisar, Stanko Fekonja, Daniel Vrabelj, Cvetka Zorec, Dušan Wolf, Anton Karlo, Milan Šafarič, Koloman Zakoč, Drago Vinčec, Janez Vrbnjak, Branko Korošak, Franc Fartek, Anton Brus, Ivan Ivanek, Marjan Fartek, Branko Marič, Mladen Voroš, Stevo Đekovski, Drago Kozar, Franc Golinar, Stanko Tršavec, Janez Kaučič, Neva Kuzmič, Vinko Gošnik, Janez Kociper, Marjan Šijanec in Milko Leben. Preostali nagrajenci pa so pri Arcontu zaposleni med 30 let in 16 dni ter 34 let, 10 mesecev in štiri dni.
Kakorkoli že, v primerjavi z veliko večino tajkunskih in podobnih podjetij, kjer direktorji, lastniki in „lastniki“ samo polnijo lastne žepe in običajno pozabljajo na tiste, ki jih ustvarjajo kapital, v Arcontu zaposleni nikakor niso le „številka“. In zato je jasno, zakaj vsi z zadovoljstvom hodijo delati in ustvarjati. Sicer pa je Arcont tudi eno redkih podjetij, ki vseskozi pomaga tudi lokalnemu okolju, kjer deluje, bodisi s sponzoriranjem športnih in kulturnih društev, ter na kakšne druge načine