IZSILJEVAL JE OSNOVNOŠOLCA, KI SE JE VRAČAL IZ ŠOLE
Policisti vodo osumljenca ovadili ...
Murska Sobota - Pred nekaj dnevi je OKC Policijske uprave Murska Sobota sprejel prijavo, v kateri je mati mlajšega mladoletnika iz območja UE Murska Sobota naznanila, da je pravkar neznani moški njenemu sinu, ki se je vračal iz osnovne šole, odvzel mobilni telefon. Izsiljeval pa ga je tudi za denar. „Z zbiranjem obvestil in z ogledom kraja so policisti ugotovili, da se je 14 - letni fant tistega dne okoli 14. ure peš vračal iz osnovne šole proti domu. Do njega je nenadoma pristopil nepoznani moški in ga zaustavil. Nagovoril ga je z zastrašujočim glasom. S povišanemu tonu je mladoletniku ukazal, da mu naj izroči mobilni telefon in denar in mu ukazal, da naj gre z njim v bližnji lokal. Mladostnik se je zbal in je sledil ukazom osumljenca. V lokalu je storilec z zastraševanjem dosegel, da mu je izročil svoj mobilni telefon. Denarja mu ni odvzel, saj ga mladoletnik ni imel pri sebi. Preden sta se razšla, mu je oškodovanec grobo zagrozil in mu ukazal, da o dogodku ne sme povedati nikomur“, je povedal tiskovni predstavnik PU Murska Sobota Jožef Prša.
Po prihodu domov je prestrašeni mladostnik celotno dogajanje vseeno opisal svoji materi, ki je o tem obvestila policiste. Kmalu po dogodku so policisti na podlagi dobrega osebnega opisa v bližini kraja, kjer se je zgodil dogodek, odvzeli prostost 31-letnemu osumljencu. Pri varnostnem pregledu osumljenca so odkril tudi mobilni telefon, last oškodovanca. Zaradi kaznivega dejanja izsiljevanja bodo osumljenca kazensko ovadili na okrožno državno tožilstvo v Murski Soboti.
ROMUN Z UKRADENIM VOLKSWAGEN TUAREGOM
Murska Sobota - Policisti Policijske postaje za izravnalne ukrepe PU Murska Sobota so 24. decembra 2011 ob 23.15 uri na avtocestnem počivališču Dolinsko v bližini Turnišča zaustavili in kontrolirali terenski avtomobil Volkswagen Tuareg, na katerem so bile nameščene romunske registrske tablice. Avtomobil je vozil 47-letni Romun, ki je očitno hitel na proslavo božiča z ukradenim vozilom. Pri preverjanju v policijskih evidencah so policisti ugotovili, da je terenski avtomobil ukraden. Terenca so zasegli, osumljenca pa so kazensko ovadili