Usodnih zadnjih deset minut prvega polčasa in minus osem

Arcont Radgona - Maribor Branik 24:29 (13:15).

Rokometaši Arcont Radgone so serijo štirih zaporednih tekem v domači dvorani končali s porazom proti Mariboru Braniku. Radgončani so tekmo odlično začeli in si priigrali pet zadetkov prednosti (12:7). Sledilo je črnih zadnjih deset minut prvega polčasa in osem zaporednih golov Maribor Branika za preobrat, ki je odločil tekmo (12:15). Gostje so v drugem delu nadzorovali potek srečanja in na koncu zasluženo slavili zmago.

Gornja Radgona – Večnamenska športna dvorana, 21.10.2023, 150 gledalcev, sodnika Adnan Buljubašić in Tamara Bregar.

Arcont Radgona: Perša (13 obramb), Škrjanec (1 obramba), Prosenjak (3 obrambe), F. Šijanec 1, Breznik 3, Perša 2, B. Šijanec 3, Podlunšek, Žunič 8 (6), G. Šijanec, Maier 2, Hedl 4, Bratkovič, Paldauf, Gorjup 1, Čuš. Trener: Neno Potočnjak.

Maribor Branik: Lesnjak Notersberg (18 obramb), Čepe (3 obrambe); Mogu 1, Hliš, Ganiu, Kristan 1, Rožman Rader 1, Strašek, Potočnik, Šikman 4, Korošec 11 (5), Borko, Pungartnik, Hedl 8, Svenšek 3, Kuhar. Trener: Kristijan Ladič.

Sedemmetrovke: Arcont Radgona 6 (6), Maribor Branik 5 (5).

Izključitve: Arcont Radgona 12 minut, Maribor Branik 8 minut.

Naslednja tekma Arcont Radgone bo spet doma, in sicer v torek, 7.11., ko v Pokalu Slovenije gosti ekipo Črnomelja.