Zdravko Mauko-Magi balkanski prvak

Atleti veterani nastopili na prvenstvu v Beogradu.

V prestolnici Srbije je potekalo 5. Balkansko prvenstvo v atletiki za veterane, na katerem je tekmovalo več kot 500 atletov in atletinj iz desetih držav. Med 61 nastopajočimi tekmovalci iz Slovenije so bili tudi trije iz dežele ob Muri. Vsak tekmovalec je sicer lahko na dvodnevnem tekmovanju nastopil v štirih disciplinah.

Zdravko Mauko-Magi iz Melov, član Športnega društva Radenci je v kategoriji M 60 osvojil štiri medalje: zmagal je v skoku v višino, bil drugi v teku na 60 metrov z ovirami in osvojil tretje mesto v skoku v daljino in v troskoku. Odlična sta bila tudi zakonca Žalig iz Murske Sobote. Tjaša je v kategoriji Ž 35 bila zmagovalka v teku na 800 in 1500 metrov, Miha je pa zmagal v skoku v višino in bil drugi v skoku v daljino v kategoriji M 35.

Vodje reprezentanc Balkanske atletske federacije so izglasovali, da bo 6. prvenstvo v dvorani prihodnje leto meseca marca v Novem mestu. Znano je že tudi, da bo letos septembra Balkansko prvenstvo na stadionu v Korči v Albaniji.