Zdravko Mauko - Magi dvakratni balkanski prvak

Atletika/Turški Istanbul gostil pomembno tekmovanje.
V Istanbulu je bilo končano Balkansko prvenstvo v atletiki za veterane v dvorani, kjer je nastopilo 541 atletov iz 11 držav v starosti od 35 let naprej po pet let v kategoriji. Najstarejši tekmovalec je bil predstavnik Grčije, Konstantinos Chatziemmanouil star 91 let. Med 25 atleti iz Slovenije (17 moških in 8 žensk) je bil najstarejši Miroslav Rant iz Kranja, star 87 let. Tekel je 60, 200 in 400 metrov. V veliki atletski dvorani v Istanbulu, ki lahko sprejme več kot 5500 gledalcev, so letos gostili tudi člansko in mladinsko prvenstvo Balkana. Čeprav Slovenija ni geografsko del Balkana, je Atletska zveza Slovenije včlanjena v balkansko atletsko federacijo, in tako naši atleti nastopajo na teh tekmovanjih.

Na prvenstvu je nastopil tudi Zdravko Mauko - Magi, član Športnega društva Radenci, doma z Melov, ki se je na tekmovanju znova odlično odrezal. Nastopil je v kategoriji 60 - 64 let v štirih disciplinah, koliko je bilo dovoljeno na dvodnevnem prvenstvu. Osvojil je dve prvi in eno drugo mesto. Prvi je bil v skoku v višino (2. mesto Miki Prstec iz Ptuja, 3. mesto Georgis Chronis iz Grčije). Prav tako je bil prvi v teku na 60 metrov z ovirami (2. Aleksander Miron RO, 3. Armagan Akgul TUR). Magi je bil drugi v troskoku (3. mesto Mesut Yarin, zmagal pa je enako tudi v skoku v daljino Dimitrios Chaitidis, samo za 3 cm daljšim skokom pred Magijem). Omeniti še velja, da za Romunijo nastopa, ker ima tudi njihovo državljanstvo Dell Howard, atlet v kategoriji nad 55 let je v mladosti pel skupaj s Frenkom Sinatro in bil član posadke v ameriškem bobu na zimskih olimpijskih igrah v Calgariju.

Ob zaprtju prvenstva v Istanbulu, so se predstavili že organizatorji prvenstva leta 2020, ki bo v Beogradu.