Najboljši so bili lovci iz Brezovcev in ribiči iz Bjelovarja

Na sejmu Lov-ribolov je lovski golaž in ribjo čorbo kuhalo 28 ekip.
Že pred leti, na 4. prireditvi, so na izjemno zanimivo idejo prišli organizatorji sejma Lov - mednarodnega sejma lova, ribolova in naturo, in sicer, da bi v okviru njihove sejemske prireditve, med drugimi spremljevalnimi dogajanji, potekalo tudi tekmovanje v pripravi hrane povezane s tematiko samega sejma. In ker je popestritev sejemskih dogajanj bila uspešna že sedemkrat do sedaj, ko je na razstavnih površinah Pomurskega sejma v Gornji Radgoni, potekalo mednarodno tekmovanje v kuhanju lovskega golaža in ribje čorbe, so jo na letošnjem, 11. bianalnem sejmu Lov, ponovili in kljub nekoliko turobnem in deževnem vremenu, je skupaj 28 ekip tekmovalo v kuhanju ribje čorbe in lovskega golaža, pod sloganom „povezano z naravo“. Na sami prireditvi pa je poleg kuhanja potekalo marsikaj zanimivega in prijetnega z veliko humorja, zabave, veselja, predvsem pa ni manjkalo dobre domače kulinarike in pijače, katero so iz svojega okolja ponujale tekmovalne ekipe, pozneje pa so vsi lahko degustirali še skuhane dobrote.

Sicer pa sta obe tekmovalni "disciplini" pritegnili veliko pozornosti, tako tekmovalnih ekip iz cele Slovenije, ter Madžarske, Srbije in Hrvaške, kot pa tudi obiskovalcev sejma, ki se jih je trlo med pulti, in ki so najprej občudovali kuharske ekipe, pozneje pa so uživali v njihovih skuhanih dobrotah. Kljub dejstvu, da je nekatere za udeležbo na 8. tovrstnem tekmovanju, odvrnila slaba vremenska napoved, se je prijavilo 28 ekip, nekaj pa jih je nastopilo tudi izven konkurence. Žal je dež dejansko malo namočil kuharje, a se je dež hitro umiril in vse je bilo v najboljšem redu. Vse tekmovalne ekipe so potrdile odlično znanje in sposobnosti v pripravi omenjenih jedi, vsekakor pa je nekaj točk prinesel tudi lepo urejen delovni prostor, urejenost in seveda splošno vzdušje. In zato niti ne preseneča, da sta strokovni komisiji, pod vodstvom: Matjaž Sivka (za ribje čorbe), in Zdenka Tompa (za lovski golaž) imeli izjemno težavno delo.

Pa čeprav so se vsi želeli izkazati s svojimi vrhunskimi izdelki, je za mnoge udeležence to bila tudi promocija, tako da je prireditev v celoti uspela. To so potrdili tudi številni obiskovalci, več tisoč jih je bilo iz najmanj desetih držav, ki so bili navdušeni nad načinom priprave omenjenih treh vrst jedi, ter nad splošnim vzdušjem na prireditvi, katero so popestrile številne glasbene skupine, rogisti, pevci ipd. Na koncu so vse sodelujoče ekipe, iz rok izvršne direktorice Pomurskega sejma Mateje Jaklič ter predsednikov ocenjevalnih komisij, prejele lepa priznanja, po tri najboljše v obeh konkurencah pa so bile deležne še dodatnih nagrad. Na prvi mesti pa so se uvrstili tekmovalci iz prekmurskih Brezovcev (lovski golaž), ki so ponocili uspeh izpred dveh let, in ekipa iz hrvaškega Bjelovarja (ribja čorba), ki je prevzela primat prejšnjim zmagovalcem, ekipi Stari ribari iz Baje na Madžarskem.

Prireditvi so sicer tradicionalno organizirali Pomurski sejem, Racoon in Lovska zveza Slovenije, v v kuhanju lovskega golaža je sodelovalo 22 ekip, njihove dosežke pa je ocenila strokovna komisija v sestavi Zdenka Tompa (predsednica) ter člana Dušan Zelko in Milan Tepej. Devetnajst ekip je prejelo priznanje za 4. mesto, najboljši pa so bili: 1. Lovska družina Brezovci, 2. Stari lisjaki LD Gornja Radgona, 3. Bilogorski vražički (Hrvaška). Strokovno ocenjevalno komisijo za ocenjevanje ribje čorbe so sestavljali Matjaž Sivka, predsednik, ter člana Tihomir Čauš in Lidija Omerzu. Med šestimi ekipami so tri prejele priznanja za 4. mesto, najboljši pa so bili: 1. Začini Šafram (Bjelovar), 2. Združenje invalidov Brežice, 3. Sajma i čelo.