MITJA SEDMAK TRETJI V SOFIJI

Murska Sobota - V bolgarski prestolnici Sofiji je konec minulega tedna potekal eden od najmočnejših članskih...
Murska Sobota - V bolgarski prestolnici Sofiji je konec minulega tedna potekal eden od najmočnejših članskih turnirjev v rokoborbi grško - rimskega sloga v zadnjem času sploh „Nikola Petrov 2007“. Na tridnevnem turnirju je sodelovalo kar 24 reprezentanc, med njimi pa tudi slovenska reprezentanta Jure Kuhar (do 84 kg in Mitja Sedmak do 96 kg), sicer člana Rokoborskega društva Murska Sobota. In kljub izjemno močni konkurenci sta oba dosegla odlični uvrstitvi, kar še posebej velja za Mitja Sedmaka, ki je osvojil tretje mesto v kategoriji do 96 kg. V dvoboju za tretje mesto je premagal turškega tekmovalca Ahmeda Tachildiza. Po drugi strani je Jure Kuhar izpadel v osmini finala proti Italijanu Minguziju in osvojil končno 13. mesto.
Z dosežkoma naših tekmovalcev sta bila izjemno zadovoljna tudi trener Rade Bačič ter generalni sekretar RZS Stanislav Šernek.