Nejc spet na najvišji stopnički

Karate/Žalec gostil pokalno tekmo.
Pod okriljem Karate zveze Slovenije in v tehnični organizaciji KK Žalec je v središču slovenskega hmeljarstva potekala 2. pokalna tekma v letu 2019, na kateri je nastopilo 429 tekmovalcev iz 52 slovenskih karate klubov. In, kot že velikokrat je tudi ta pokalna tekma prinesla veliko slavje Nejcu Sterniša iz Lomanoš, ki je v svoji kategoriji premagal vse nasprotnike in osvojil 1. mesto. Do finala je suvereno kar s 5:0 k vdaji prisili nasprotnike, s katerimi je nekdaj skupaj treniral. V finalu je namreč premagal svojega konkurenta za uvrstitev na Svetovno prvenstvo Blaža Klobasa. Nejc in Blaž sta namreč, že ves čas zelo trda nasprotnika, a že takoj po njunem dvoboju velika prijatelja.

V zadovoljstvo je pogledati na zmagovalni oder, kjer je ob Nejcu in Blažu, na tretjem mestu Aleks Klobasa, še en bivši član Karate kluba Radgona kateri sedaj skupaj z Nejcem nastopa za Karate klub Seki. Sternišo sicer še posebej veseli, da je uvrščen pred svojimi nekdanjimi sotekmovalci iz Gornje Radgone Radgone. Sicer pa je Aleks osvojil tudi 1. mesto v borbah za mladince +76 kg, z Nejcem pa sta skupaj osvojila še eno prvo mesto, in sicer kate ekipno mladinci. Mimogrede pa sta oba omenjena karateista resna kandidata za uvrstitev na Svetovno prvenstvo, ki bo oktobra letos v Čilu.