KARATE/
RADGONČANI NA
EVROPSKEM PRVENSTVU

V začetku maja je v glavnem mestu Slovaške, Bratislavi, potekalo 42. Evropsko karate prvenstvu za člane in članice...
V začetku maja je v glavnem mestu Slovaške, Bratislavi, potekalo 42. Evropsko karate prvenstvu za člane in članice. In poleg še nekaterih posameznikov in posameznic, so slovenske barve v slovaški prestolnici, branili tudi karateisti Shotokan karate kluba Radgona. In čeprav zaradi pomanjkanja sreče pri žrebu in izkušenj, ni bilo posebej odmevnih dosežkov, so lahko radgonski karateisti, ki delajo v izjemno težkih pogojih, več kot zadovoljni, že zaradi tega, da so zastopali svojo državo na teko pomembnem tekmovanju. Po dolgem času so tako na članskem EP nastopile tudi ekipe v kategoriji kate ekipno. In kot rečeno v moški konkurenci so Slovenijo zastopali člani Shotokan KK Gornja Radgona (Gregor in Mitja Ješovnik, ter Marko Čuček). Ker je za nastop v članski konkurenci kate starostna meja 16 let, so trenerji to pravilo dodobra izkoristili in so na prvenstvo poslali kadetske ekipe, katerim vsak tak nastop pomeni nabiranje prepotrebnih izkušenj.
Žal so Radgončani že v 1. krogu so imeli za nasprotnike favorizirano Španijo ter izgubili v prvem krogu 0:5. Treba je bilo samo počakati preboj Špancev v finale in se vključiti v boj za bronasto medaljo. To je bil račun brez krčmarja, saj je Španija izgubila nastop za finale in s tem končala nastope slovenske reprezentance drugi dan prvenstva. A kot rečeno, Gregor, Marko in Mitja ne smejo biti razočarani.